ПАНО 2018. ГОДИНА

Обележавање школске славе

Дана 27.01.2018.године у цркви у Великом Поповићу у 9:30h ученици наше школе су присуствовали сечи колача, а у 10:30h почела је приредба поводом обележавања школске славе"СВЕТИ САВА" у трпезарији наше школе.
ДОДЕЛА СВЕТОСАВСКИХ НАГРАДА 2018.ГОДИНЕ

Дана 26.01.2018. године, у просторијама школе "Деспот Стефан Високи" у 17h, ученицима и наставницима наше школе уручене су дипломе и награде за постигнуте резултате на такмичењима.
ПОСЕТА КОРДИНАЦИОНОГ ТЕЛА ЗА БЕЗБЕДНОСТ САОБРАЋАЈА ОПШТИНЕ ДЕСПОТОВАЦ

Дана 26. 01.2018. године нашу школу је посетило Кординационо тело за безбедност саобраћаја општине Деспотовац, на челу са председником Ненадом Јовановићем поделио ученицима едукативни материјал о безбедности у саобраћају.
НОВОГОДИШЊА АКЦИЈА поклон деци Хуманитарна организација Љуби ближњег свог

Представник хуманитарне организације "Љуби ближњег свог" из Врњачке Бање, Милан Ђорђевић и општина Деспотовац, са својим представником замеником општине Деспотовац, Ненадом Јовановићем, поделили су 27.12.2017. године новогодишње поклоне ученицима наше школе од 1 до 4 разреда. Подели поклона присуствовао је и директор школе Данијел Нешић, а све то испратила локална телевизија РТВ "Стрела" Велики Поповић
НОВОГОДИШЊE РАДИОНИЦЕ школска 2017-2018.

НАУЧНИ СКУП 21.12.2017. ПЕДАГОШКИ ФАКУЛТЕТ У ЈАГОДИНИ

21.12.2017. у 18 h Одржан је научни скуп на Факултету Педагошких наука у Јагодини. Тема овог скупа била је: Културна и јавна делатност - сарадња са локалном заједницом. На овом скупу учествовала је Основна школа "Стеван Синђелић" из Великог Поповића, јер смо прави пример те сарадње. Октобра месеца одржан је Фестивал дечјег музичког стваралаштва (ФЕДЕМУС) у Београду. Ученица Ања Аранђеловић је освојила прво место. Имали смо велику помоћ Општине Деспотовац, Месне заједнице Велики Попови- и Фирма "Украс" из Великог Поповића. Тему су представиле наставнице Драгана Милошевић и Дијана Милановић.
РАДИОНИЦА - Другарство 2017.година

Ученици 5. разреда су имали 7.децембра 2017.године са педагогом школе, Виолетом Љубисављевић радионицу о Другарству. РАДИОНИЦА - ДРУГАРСТВО – Циљ радионице: Дефинисати другарство, уочити разлику између односа према друговима и осталим познаницима. Препознати осећај који се везује за другарство . Истаћи важност другарства у свакодневним односима, дефинисати појединачна очекивања од пријатеља , уочити разлику између очекивања и стврнних могућности, рзвити вештине сузбијања понижавајућег и непоштеног понашања које штети доброти друга и одељењској заједници. Развити код ученика одговорност за власите поступке, развити критичко мишљења. Време: 45 мин Узраст : 5 . разред Педагог школе: Виолета Љубисављевић
ТЕМАТСКИ ДАН - ЈЕСЕН 1.децембар 2017. године

НОВЕМБАР 2017. године - замена школских табли.