НАСТАВА-ПОСЕТЕ ЧАСОВА 2017/2018.

ФЕДЕМУС - Фестивал дечјег музичког стваралаштва 23.11.2017. године

Ања Аранђеловић ученица 6 разреда и ученицe ОШ Стеван Синђелић Велики Поповић на републичком такмичењу "Деца композитори 2017. ФЕДЕМУС" - Дечји културни центар Београд. ОСВОЈЕНО ПРВО МЕСТО У ВОКАЛНОЈ КАТЕГОРИЈИ.
Трговина људима, октобар 2017. године

Основна школа Стеван Синђелић из Великог Поповића у сарадњи са Црвеним крстом Деспотовац покренуо је октобарску кампању на тему Борба против трговине људима за ученике од 5 - 8 разреда.
Крос - трка за срећно детињство 16.октобар 2017.године

Дечја недеља 2017/2018.

“ГРАДИМО МОСТОВЕ ГЕНЕРАЦИЈА ЗА РАДОСТ СВАКОГ ДЕТЕТА“ 2.-8. октобар 2017.године Дечја недеља 2017/2018. године обележена је под мотом „Градимо мостове генерација за радост сваког детета“. У складу са препорученим програмом и мотом дечије недеље, Дечија недеља је обележена и у нашој школи. Понедељак: Отварање дечије недеље – упознавање ученика са циљем и задацима дечје недеље. За време првог часа одржано је предавање о конвенцији дечјих права у свим одељењима. Одржана је презентација за ученике вишив разреда . Ученици су били јако мотивисани за ову тему,разговарали смо о међугенерацијским разликама , изнели статистичке податке о броју старих у свету и сл. Уторак: Одржана је седница Ученичког парламента - Ученици старијих разреда, представинци Ученичког парлмента израдили су поклоне за ученике млађих разреда и гостовали код ученика млађих разреда . Одржали су седницу Ученичког парламента са ученицима млађих разреда. Ученици млађих разреда су изнели проблеме њиховог одељења старијим ученицима. - Презентација за ученикае 2. Разреда - . Ученици су били јако мотивисани за ову тему, узимали су учешће и водили разговор са наставницима Среда: Дан отворених врата - Ученици представници Ученичког парламента посетили су локалну самоуправе у Деспотовцу, где је градоначелик и секретар скупштине општине Деспотовац одговарао на питања ученика. - Одржана је промоција литерарних радова, изложба ликовних радова и презентација за ученике 1. разреда. - Четвртак: -Презентација за ученике 3. разреда. - Промоција дечијег стваралаштва, ревија играчака. - Представа за ученике 5.-8.разреда. Петак: - Дружење ученика различитог узраста - Спортски дан – - Презентација заученике 4. Разреда и представа за ученике млађих разреда. У подручним одељењима Дечија недеља је такође обележена у складу са програмом дечије недеље. У реализацији Дечије недеље били су укључени сви ученици, наставници, разредне старешине, педагог,и директор школе.
Представа БАЈКА О ПЕТРОНИЈУ-Тоде Николетић, режија Мирољуб Ивановић

Ученици наше школе, од I до VIII разреда, одгледали су се у уторак 26.09.2017. године у 12: 30h у Дому културе у Великом Поповићу, Бајку о Петронију, Тоде Николетића, у режији Мирољуба Ивановића, продуцента: Центар за културу "Свети Стефан, деспот српски" Деспотовац.
Додела кованице ђаку генерације 2017.год.

Ирени Симоновић је 19.09.2017. године у Јагодини додељене кованице за ЂАКА ГЕНЕРАЦИЈЕ.
Руски дом 2017.

Ирена Симоновић, ученица наше школе присуствовала је као гост у Руском дому на поводу њихове свечаности.
Дан школе 31. мај 2017. године

УЧЕНИЧКА ЕКСКУРЗИЈА 2016-17- 5. И 6. РАЗРЕД