OБЕЛЕЖЕН СВЕТСКИ ДАН ЗДРАВЕ ХРАНЕ 16.октобар

Датум: 25. Oktobar 2019 09:25 Категорија: Новости

По календару Светске здравствене организације 16.октобар је Светски дан здраве хране који се обележава у више од 15 земаља.И наша школа је ове године обележила овај дан.

У нашој школи  обележен је 16. октобар Светски дан здраве хране. Основни циљ обележавања овог дана је промоција здравих животних навика – здраве, разноврсне и правилне исхране, која је најбитнији фактор за здравље ученика. У централном холу и дворишту школе ученици су заједно са својим одељењским старешинама имали поставке здраве хране.

Наш циљ је био да ученици схвате значај правилне исхране у циљу превенције гојазности и других болести и поремећаја везаних за исхрану; да ученици покушају да промене традицоналне навике у начину припремања хране.
На крају су сви присутни и добро расположени дегустирали здраву храну.
Фотографије се налазеу галерији.