Литерарни конкурс „Радионицa баснописаца“ за ученике 3. и 4. разреда

Датум: 22. Maj 2020 23:10 Категорија: Новости

Задужбина „Доситеј Обрадовић“ расписује ликовни и литерарни конкурс

РАДИОНИЦА БАСНОПИСАЦА

за ученике трећег и четвртог разреда основне школе

Литерарни конкурс „Радионицa баснописаца“ се ове године расписује по дванаести пут. Због пандемије COVID 19, ванредног стања које је било проглашено у Републици Србији и препорука епидемиолога,  Задужбина „Доситеј Обрадовић“ понавља позив за учешће на конкурсу уз одређене измене - ученици и њихови учитељи ће ове године на конкурс слати само појединачне радове у следећим категоријама - Најбољи појединачни литерарни рад, Најбољи појединачни ликовни рад, Најбољи текст и илустрација - појединачни рад.

Пошаљите до три најбоље написане и/или насликане басне Задужбини „Доситеј Обрадовић“! Свака басна може да има само текст, само илустрацију, или обоје. Развијајмо и на овај начин креативност, дружење кроз стваралачку игру, учење на
Доситејевим поукама и порукама које говоре о животу, лепоти, хуманости и разумевању, о поштовању различитости.

По пријему радова, жири састављен од познатих уметника одабраће најбоље радове који ће бити награђени. Одлука жирија, као и термин уручења награда, биће објављен на сајту Задужбине „Доситеј Обрадовић“. Место и време уручења награде зависиће од епидемиолошке ситуације.

Обавезно доставити: име и презиме ученика, име и презиме учитеља, назив школе, место и контакт телефон. По могућности, уз писане, слати радове и у електронској форми.

Рок за пријем радова је 20. јун 2020. године, а резултати конкурса ће бити објављени до краја јуна.

Радове слати на адресу: Задужбина „Доситеј Обрадовић", Краља Милана 2, објекат „Ц“, II
спрат, са напоменом „За конкурс Радионица баснописаца“.

Телефон за информације: 011/3282-240, 011/3282-254; [email protected]

Контакт особе: Марија Вучетић и Вероника Станић