Датум: 28. Februar 2023 07:30 Категорија: Новости

У Београду се 16.марта одржава такмичење у програмирању микробит уређаја за ученике млађих разреда у оквиру пројекта " Школа за 21.век - фаза 2 " . Организатор је Бритисх Цоунцил  у сарадњи са  Министарством просвете Републике Србије .
Наша школа је узела учешће са два тима и урадила два пројекта .
Први тим који чине учитељ Иван Љубисављевић и ученици Теодора Вучковић 3/6 и Матеја Ракић 3/6 наступа са пројектом " Ваздух као топлотни изолатор ".
Други тим који чине учитељ Иван Љубисављевић и ученици  Зора Радисављевић 4/6 и Михајло Радивојевић 4/6 наступа са пројектом " Проналажење сакривеног  предмета ".
Први пројекат се користи у научне сврхе доказивања својства ваздуха као топлотног изолатора  . Други пројекат је заснован на слању радио сигнала путем микробита и одређивању јачине истог .
Надамо се да ће се наши пројекти пласирати у финале где се бирају 10 најбољих радова .